Kubisiowy Ogród to przystanek natury, masz budynek mieści się na 27 arowej działce, wokół której rosną drzewa. Plac zabaw wykonany jest z drewna, całość nawiązuje do natury, w ogrodzie dzieci mają do dyspozycji kuchnia błotna , domek malucha, zestaw piaskowy, zjeżdżalnie i huśtawki.  Wszystko wykonane jest z wytrzymałego drewna m.in. akacjowego i modrzewiowego. Drewniane elementy wszystkich zaplanowanych sprzętów są odpowiednio wyszlifowane, przygotowane i zaimpregnowane, aby zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się maluchom.

Co roku wszystkie dzieci tworzą własny ogródek. Na rabatkach można znaleźć zarówno warzywa, owoce jak i kwiaty. Dzięki takiej aktywności dzieci mają możliwość uczestniczyć i obserwować prace ogrodnicze, poznają narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie, poznają rośliny, mają możliwość siania i sadzenia kwiatów oraz warzyw, a także nabywają wiedzę i umiejętności dbania o nie.

Kształtujemy w dzieciach postawy i nawyki, które są korzystne dla środowiska naturalnego, poszerzamy świadomość ekologiczną, rozbudzamy poczucie współodpowiedzialności za ochronę środowiska.

W Kubisiwym wykorzystujemy każdą kartę papieru, energię pozyskujemy dzięki zamontowanemu systemowi fotowoltaicznego, ogródek podlewamy wodą pochodząca z deszczówki, dzięki instalacji urządzenia małej retencji.

Posiadamy Certyfikat Zielonej Flagi – międzynarodowe wyróżnienie programie Eco-Schools(EkoSzkoły).

W Polsce certyfikat ten nadaje Fundacja dla Edukacji Ekologicznej

 

 

 

Adres

ul. A-3 16 32-086 Wegrzce

http://kubisiowyogrod.pl/

tel. 791 034 656

poniedziałek: 06:45 - 18:15
wtorek: 06:45 - 18:15
środa: 06:45 - 18:15
czwartek: 06:45 - 18:15
piątek: 06:45 - 18:15
sobota: ZAMKNIĘTE
niedziela: ZAMKNIĘTE