Projekt pn „Niepubliczny Żłobek Kubisiowy Ogród wspiera rodziców w powrocie na rynek pracy”. Nr projektu RPMP.08.05.00-12-0142/19
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem głównym projektu jest zwiększenie zatrudnienia poprzez powrót i utrzymanie aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia 20(17K/3M) osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy ze względu na konieczność opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym 3 kobiet pozostających bez pracy: bezrobotnych i biernych zawodowo, w postaci zapewnienia opieki dzieci do lat 3 w nowoutworzonym żłobku w gminie Zielonki.
Planowane efekty to:
• powrót siedemnastu osób, biorących udział w projekcie (po jego zakończeniu) do pracy, po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka
• znalezienie lub poszukiwanie pracy przez trzy osoby biorące udział w projekcie (po jego po opuszczeniu)
• utworzenie 20 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
• zwiększenie dostępności do miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w postaci żłobka, co umożliwi łączenie życia prywatnego i zawodowego tych osób.
Wartość projektu: 374 624, 05 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 315 568,38 zł
Do kogo kierowane jest wsparcie
Wsparciem zostaną objęte osoby pracujące oraz pozostające bez pracy: bezrobotne i biernie zawodowo, dla których opieka nad dzieckiem do 3 lat stanowi barierę wejścia na rynek pracy. Projekt obejmuję 20(17K/3M) os., w tym min.3 kobiety bezrobotne i bierne zawodowo zamieszkujące (w rozumieniu przepisów KC)/uczące się/pracujące na terenie gminy Zielonki (woj. małopolskie).
Projekt jest dostępny dla osób z rożnymi niepełnosprawnościami. Żłobek znajduje się w budynku dostosowanym do różnego rodzaju niepełnosprawności, lokal znajduje się na parterze, posiada odpowiednio szerokie drzwi oraz miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi osób z rożnymi stopniami niepełnosprawności (w tym z zakresu znajomości języka migowego) , dzięki czemu są w stanie zapewnić pomoc w wypełnieniu dokumentów. W celu ułatwienia kontaktu wszelkie dokumenty można też składać drogą elektroniczną.
Zachęcamy też do skorzystania z bezpłatnej usługi dla osób niedosłyszących dostępnej na stronie https://tlumacz.migam.org/
Kontakt: Joanna Kubik, Ilona Zapała tel. 791 034 656; 731 644 242,
e-mail: