Wszystkie dzieci w naszym Przedszkolu znajdują się pod uważną opieką specjalistów:psychologa, logopedy oraz terapeuty integracji sensorycznej.

Psycholog – Karolina Piękoś
Logopeda – Mariola Zając
Dogoterapia – Kamila Maja

 

KILKA SŁÓW O ZAJĘCIACH:

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE/ MARIOLA ZAJĄC/ WIOLETTA NISIEWICZ
Odbywają się dwa razy w tygodniu, z myślą o wspieraniu rozwoju mowy i korygowaniu zaburzeń u naszych Kubisiowych Pociech. Ćwiczenia prowadzone w formie zabawy usprawniają dziecięcą pamięć oraz myślenie. Kształtują spostrzegawczość i prawidłowy słuch. Forma zajęć jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości.

PSYCHOLOG/ Karolina Piękoś
Współpracuje z kadrą pedagogiczną oraz rodzicami. Prowadzi obserwacje na podstawie których doradza wychowawcom i wspiera prawidłowy rozwój swoich podopiecznych. Duży nacisk kładzie na indywidualne podejście do dziecka oraz jego rodziny, integrację, umiejętność dobrej komunikacji oraz radzenie sobie z emocjami w procesie adaptacji w żłobku oraz przedszkolu.

DOGOTERAPIA /
W trakcie zajęć z psem dzieci uczą się komend, które on bardzo starannie wykonuje. Jest to okazja do przełamania lęku przed czworonogiem i pogłębienia kontaktu poprzez podejście i pogłaskanie. Dogoterapia sprawia, że poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami, dzieci przełamują lęk i nieśmiałość, a także buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia z naszym czworonożnym przyjacielem sprawiają Dzieciom mnóstwo pozytywnej energii w każdą pierwszą środę miesiąca.

 

 

Adres

ul. A-3 16 32-086 Wegrzce

http://kubisiowyogrod.pl/

tel. 791 034 656

poniedziałek: 06:45 - 18:15
wtorek: 06:45 - 18:15
środa: 06:45 - 18:15
czwartek: 06:45 - 18:15
piątek: 06:45 - 18:15
sobota: ZAMKNIĘTE
niedziela: ZAMKNIĘTE